23 Temmuz 2015 Perşembe

Yeni Uğraşımız PATEN =)

,
Herkese merhaba, bu sefer bambaşka bir hobi ile karşınızdayım =)
Önce 5 yaşında ki kızımız için başladı paten arayışımız. Tabi biz karı-koca paten veya bisiklet almayı düşünüyorduk. Baktık kızımızın pateni gelince bizde heveslendik ve aldık patenlerimizi.
Eşim 14-16 yaş arasında paten sürmüş zaten. Hep anlatır, bende keyifle dinlerim.
Şimdi çekirdek ailemizle anı biriktirme zamanı =)
Önce kızımın pateni geldi (Oxelo Play 3 Çocuk Pateni). Korumaları vardı zaten (geçen yaz bisiklet sürdüğü için). Çok istiyordu pateni, babasıda pembe olsun şartımızı hiç unutmadı.
Nasıl ayakta durması gerektiğini, ayaklarının şeklini vs. anlattı eşim. Sonra halıda yavaş yavaş evdeki koridorda her gün akşam antrenman yaptı. Ufak tefek düşmeler oluyor. Hiç kolay değil zaten ayakta durmak =)

Kızımın patenleri çok tatlı. 28-30 numara arası kullanılabilir olması bizim için çok büyük avantaj oldu. Takdir edersiniz ki öğrenene kadar 6 ay geçer ve çocuğun ayağı büyür. Ne yapalım o zaman bir büyük patene mi geçelim? Neyse ki bu patende o sorunla karşılaşmayacağız.
Sonra benim patenim geldi. 1 ay sonra da eşimin pateni geldi. Bizimde kaskımız, dizlik, dirseklik ve bilekliklerimiz var.
Çünkü genelde bilek ve dirsek kısmımızın üstüne düşüyoruz.
Kendi patenlerim eşimin ve kızımın pateninden farklı dış yüzey olarak ve bu benim çok hoşuma gidiyor.
İlk 1 hafta yada 5-6 kullanış sıkıyor patenler ayak bileği kısmımızı. Ama şimdi çok rahat patenim. Eşime takılıyorum arada "sen halley yapıyorsun, hızlı gidiyorsun, bana dönmeyen paten almışsın diyorum =)
Benim patenlerim (Fila Master DF Fitness);Eşimin patenleri (Seba FRX 80);Paten süreceğimiz zaman eşim korumalarımızı ve patenimizin klipsli kemerlerini tek tek kontrol ediyor. Sıkı olması gerekiyormuş bir yerlerimizin kırılmaması için. Bana kalsa eşim çok sıkıyor bantları ama öylesi güvenliymiş, boynum kıldan ince =)

2 hafta kadar kızımla sadece halıda gidip geldik. Sonra aradaki halıyı kaldırdık. Koridorun halısız hali bizim için "zorlu parkur" =) Ne acayip bir şey, istemesem bile gidiyor. Ayağımı kaldırıyorum fren yapmak için, dengem bozuluyor.
Kızım halı olmayınca koridorun bir ucundan kendini salıyor, diğer uca kadar ayakları hareket ettirmeden kendi hızıyla gidiyor tembel.

Kasklar ve korumalarımız bunlar. Kızım pembe düşkünü, fakat bu sefer kızımın pembe kaskı değil kırmızı kaskı var, üzerinde ki çıkartmalar zaten kimliği doğruluyor =)

Zaman nasıl geçiyor anlamıyoruz ama bir an önce havaların düzelmesi ve bizim dışarı çıkıp antrenman yapmamız lazım. Evde ayakta durmayı vs. öğrendik ama asıl iş dışarıda başlayacak bizim için.
Eşim 14-16 yaş arasında kullanmış paten. Uzun yıllar sonra tekrar başladı ama maşallah iyi gidiyor şimdilik. Ben bir uçtan öbür uca gidip duvara çarpıp durduruyorum kendimi :D Eşim "halley" denen dönüşü yapıp duruyor. Çok gıcık oluyorum =) hırsımdan öğreneceğim o dönüşü ama ben slalomcuyum =)
Şimdilik bu kadar, havalar düzelsin, düzenli paten sürmelerimiz olur ve yazılarını da yazarım mutlaka. Beklemede kalın.
Görüşmek üzere ...

0 yorum to “Yeni Uğraşımız PATEN =)”

Yorum Gönder