23 Temmuz 2015 Perşembe

Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?

,
Bu yazısı okuyan herkese merhaba =)
Sayfanın adı boşuna "El İşleri Ev İşleri" değil =)
Bu gün ki yazım el işi değil ev işi =)
Güncel yazılardan haberim olsun derseniz sağ tarafta ki "e-mail ile takip et" kısmına mail adresinizi yazıp yollayın =)
Uzun bir süre vakumlu poşet istedim, sonra Türkiye de ki gereksiz fiyatları yüzünden erteledik. 1 tane lazım olsa neyse de en az 4-5 tane lazım. Sonunda yurt dışından, Aliexpressden aldık vakumlu torbalarımızı. Sonra lazım olur diye birde pompa aldık hava alma işlemi için ama pompaya gerek olmadan sadece elektrikli süpürge ile bu işi yapabilirmişiz geç fark ettik.
Poşetler gayet güzel sarılmış ulaştı bize. Çok dandik bir şey de çıkabilir sağlam bir şeyde çıkabilir diye kendimizi iki ihtimalede alıştırdık.
Orta kalite diyelim poşetlerin yapısı için. Şimdi geçelim resimlerle anlatmaya;
Poşetler bu aparatlarla geliyor. Beyaz olanlar poşeti sıkıca kapatmak için, kırmızı olanlar ise süpürgeye göre değişik uçlar.
Bu şekilde takılıyor poşetteki beyaz kısma, sonra üzerine süpürgeyi oturtup bütün hava çekilene kadar, ortalama 45 saniye bekleyip süpürgeyi kapatıyorum. Sonra pembe kapağını kapatıp işimi bitiriyorum.

Süpürgenin takılmış hali;

Bunlarda havası alınmış poşetler.


Boyut olarak 5 yastık sığıyor ve havasını çekince hayli küçülüyorlar. Ben senede 2 kere aç-kapat yapıyorum bu poşetleri. Birinde sürekli kızımın peluş oyuncakları var. Birinde yastıklar,kalan 3 poşeti anne-baba-çocuk olarak paylaşmış durumdayız. Mevsimine göre kıyafet koyuyoruz. Şimdilik dolap imkanıma göre poşet miktarım yeterli. Allah nasip ederde kendi evime istediğim büyüklükte gardırop yaptırdığımda poşetlerin miktarı artacak ^_^
Hava salma olayı oluyor bu tür torbalarda, ben bazen 6 ayda bir açıp, hepsinin havasını tekrar çektirip kaldırıyorum. Hava şartları yada aşırı doluluk etkiliyor olabilir durumu.
Sonuç olarak çift kişilik baza altını dolduracak kadar kalabalığı tek kişilik yatağın yarısı kadar büyüklüğe sığdırıyor o da ben dahil bütün hanımlara yeter :)

0 yorum to “Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?”

Yorum Gönder