22 Temmuz 2015 Çarşamba

Suriye Cinsi Hamsterlarımız Erkek olanlar :)

,
 
Herkese merhaba :) iş güç ve hayatımızdaki bazı değişiklikler sebebi ile yazamıyorum bazen. Elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum aslında ama yazacak pek değişik bişeyler olmuyor :) Mesela bayram seyran derken çok gezmiyoruz. En çok gezdiğimiz yerlerde tekzen, koçtaş, bauhausa ve bugün gittiğimiz şık ve soğuk haliyle myorder gibi hırdavatçı tarzı yerler. 
Neyse konuyu dağıtmadan evimizdeki iki şirin oğlumuzu göstereyim size :)
Bu NURİ :) alt tarafındaki yoğun tüy yamağına ne demeli bilmiyorum da yürürken bi sağ bi sol yapıyorlar :) ve eşim şarjlı el süpürgesi ile arkasını süpürüyor Nuri'nin. Çünkü çok talaş yapışıyor arkadaki tüylerine :) 


Aşağıdaki resimde kafesteki hamster önceki yazımda bahsettiğim doğum yapan kızımız, yavrular 10-15 günlükken Nuriyi ne zaman kafesten çıkarsak eşinin yanına gidiyordu :) Bebekler galiba hatta büyük ihtimalle Nuri'den değil. Dişi fareyi aldığımızda çok topalak bişeydi. Ya hamile yada çok şişman dedik, garibim 20 gün sonra doğurdu :)
 
 Bu faremizde yeni gözdemiz :) Coşkun. İsimlerine gülmeyelim lütfen kendisi pek oyuncu ve hızlı kaçıcı :) o bir fındık sever mısıra tapar :) 


Aşağıdaki resimde Nuri'nin kafesinin üstünde :) bişey yemiyo ama eliyle ağzını burnunu temizleme derdinde :)
 
Son olarak bu da MİSKİN. Aldığımız ilk günden itibaren kucağımızda yatan bi hamsterdı. 
Hiç böylesine uysalını, akıllısını, tatlısını görmemiştik ki aldıktan 2 ay sonra ne yazık ki gözlerimin önünde öldü :/ Belkide yaşlıydı, belki de ailesi bırakmıştı petshopa çünkü küçük değildi.


 Yukarıda ki resmini face e koyup "sadece arkadaşız kiraz kızla" yazdıktan 10 gün sonra öldü. Muhtemelen nazar değdi oğlumuza. Zaten neyi yaparız, olacak, alırız desem olmuyor. Bu uğursuzluk benden mi yoksa öylemi denk geliyor bilmiyoruz ama eşime göre benden kaynaklanıyormuş :)
 
 

0 yorum to “Suriye Cinsi Hamsterlarımız Erkek olanlar :)”

Yorum Gönder