22 Temmuz 2015 Çarşamba

Suriye Cinsi Hamster LARIMIZ :) bol resim bol yazı :)

,
İlk beslediğimiz cins gonzales cinsi hamsterlardı. Şimdikiler yaklaşık 5 aydır bizimle  Suriye cinsi hamsterlar. Gonzales küçük, suriye büyük, gonzales ısırıyor, suriye ısırmıyor ( kafes temizlerken beni ısırdı :) gonzales aşırı hareketli, suriye uysal kendi halinde. Kısa bilgiden sonra size bol bol resim ekledim. Kedi köpek severiz besliyoruzda ama bunlar pek bi şirin. Maşallah :)Önce dişiler :) Bu anne faremiz;


Mısır haşladığım zamanlarda tane tane ayıklayıp bunlarada getiriyorum :) bayılıyorlar, hele tek tek o minik elleri ile alıp yemesi yokmu :) Anne fare başka ama 20 tane mısır sığıyor yanaklarına. Bunların yanaklarında keseleri var, önce yemi oraya depoluyor, sonra gidip yattığı yere çıkarıyor ağzından saklıyor stokçular benim gibi :) Zaten resimden de anlaşıldığı gibi yanaklar şiş bir halde :)
Bunlar dişi yavrularımız :) çok şirinler değil mi :) bayılıyorum şu saf salak elleri havada ayakta duruşlarına :)
Ben kızların resmini çekerken makinede bi oynama fark ettim. Makineyi yana kaydırdığımda anında kemiren dişi faremiz :) 
Mısırı takip ederek kafesin sağından soluna doğru gelebiliyor :) 
Bu halleri yeni doğmuş hallerinden  ne kadar sonra tam hatırlamıyorum ama galiba 1 ay sonrası kabuklu yer fıstığından küçüktü doğduklarında,Aşağıda sütlü ekmek partisi yaparken :)  6 yavru doğdu anneye yardım olsun diye sütlü ekmek verdik yine hepsinden çok anneleri yedi :) 


 Nasıl biz çocuğumuza emek harcıyoruz heleki yeni doğduğu dönemlerde hayvan bile aynı emeği gösteriyor yavrusuna. Annelik işte....
 Havuç, haşlanmış mısır, haşlanmış yumurta yiyorlar, marul peynir, fındık, fıstık, ceviz :) kraker( tuzsuz varya diyet gibi onlardan, hele susamlı krakere bayılıyorlar:)

Bu kadar kız yeter birazda erkek farelerimize bakalım :) 
 Aşağıdaki püskevit yiyen yukarıdaki yavrulardan annesinin ikizi olan erkek faremiz :)

Bu Nuri :) bayılıyoruz buna. Aman maşallah diyelimde nazar değmesin neyin resmini çeksem 
(yemekse tadı güzel olmuyor, kurabiyeyse fırında biraz fazla unutuyorum :) Fareyse ölüyor, kızımsa düşüyor :) çok uğursuzum galiba gülmemem lazım :) 
Alttaki resimde salonun ortasında tv nin sağ alt tarafındaki kafes köşesi :) Altta sağdaki büyük kafesin örtüsünü ben diktim :)

Bunları sevmesi güzel ama birde kafes temizliği var kiiii anlatamam.. Eldiven, sıcak su, temiz ve kirli talaşlar.... Temizliği o yönden zor. Tek tek yıkıyorum kuruluyorum kafesleri ama onlarda mutlu evlerinde bizde mutluyuz :) 
Şimdilik benden bu kadar. Fırın eldiveni dikmeyi düşünüyorum, umarım gerçekleşir resmini eklerim ("fırın eldiveni dikmeyi düşünüyorum") dedim ya dikemem kesin. Herkese iyi gecelerr...

0 yorum to “Suriye Cinsi Hamster LARIMIZ :) bol resim bol yazı :)”

Yorum Gönder