23 Temmuz 2015 Perşembe

Sohbet + Gece gittiğimiz acil servisler!

,
Herkese tekrar merhaba. Yazamadım ama hastalıktan yazamadım bu sefer :) 
 
2 hafta önce dişim için kanal tedavisi başlandı. Diş doktoru Antalya da olduğu için pazartesi sabahtan Isparta'dan Antalya'ya doğru yola çıktık. 

Dişçide işimiz bitince kızımın kulak ağrısı başladı. Gece Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi acile gittik. Antibiyotik tedavisi başladılar. Ağrı kesici verdiler (evdekileri değiştirmiş olduk hem).Kulakta kızarıklık varmış üşütmeden vs. olabilirmiş. 
Neyse ki antibiyotik sayesinde 1 haftada tamamen geçti kızımın ağrısı.
 
Bunlar geçen hafta olanlar. Birde bu hafta ki hastane maceramız var ne yazık ki.
Geçen hafta dişçide 1.seanstı. ilk günler biraz dişim de ağrı oldu ama ağrı kesici alınca geçti. Pazartesi günü gittiğimizde 2. seanstı tekrar dişime ilaç konuldu sinirler iyice ölsün diye. 
 
Antalya'da işimiz bitince tekrar Isparta'ya geldik. Akşam saat 9 gibi kızımı acile götürdük. İdrar yolu enfeksiyonu teşhisi konuldu. Zaten baya hasta olduğunu idrarının renginden anlamıştım vakit kaybetmeden acile gittik. 
Tadı berbat olan bir ilaç yazdılar. Ayrıca sonucu iki gün sonra çıkacak idrar kültürü tahlili istediler. İdrar kültürünün sonucunu bu sabah aldık temiz çıktı. İlacı bir hafta kullanıp 2-3 gün ara verip sonra tekrar idrar tahlili yapılacak. Tamamen iyileşip iyileşmediğine bakılacak. İnşallah geçer tamamen. Zaten ilacı içtiği andan itibaren ağrısı hafifledi. 

 
Sonuç olarak son 2 aydır hiç gitmediğimiz kadar acil servise gittik :( Grip olsak grip iyileşse kulak ağrısı başlıyor. 
Zaten idrar yolu enfeksiyonunu kreşten kapmış. Çünkü kızım 4,5 yaşında ve bugüne kadar bir kere bile öyle hastalık geçirmedi okula başlayalı 1 ay oldu enfeksiyon kaptı. 
İnşallah başka bir hastalık geçirmeyiz. Hastaneye gittikçe her yerimiz mikrop oluyor zaten. Psikolojimiz bozulacak iyice :) Bu sefer psikoloji bölümünü gitmek zorunda kalıcaz :) 
 
Şimdilik benden bu kadar. Bir sonraki yazım alışveriş üzerine olacak büyük ihtimalle :) 
 
 

0 yorum to “Sohbet + Gece gittiğimiz acil servisler!”

Yorum Gönder