22 Temmuz 2015 Çarşamba

SAÇ BAKIM 2 - Saç Dökülmesine Etkili Karışım

,

Saç dökülmem 3,5 seneyi devirmek üzere. Öyle elimde kalan bir kaç tele pinpiriklilik yapmıyorum. Mercimek kadar açılan yerler var o kadar dökülüyor saçlarım. Genelde elime pek gelmez saçım galiba eve döküyorum :D şuursuzca.
Çok gür saçlı birisi değildim ama kafa derimde görünmüyordu önceden. Bekarken ayda bir saçımı kızıla boyatırdım, 2 ayda bir 1-2 cm kestirirdim, canlı parlak ve dökülmüyordu.
Evlendik sorun yok bebek olduktan sonra saçlarım dökülmeye başladı. Zaten bütün vitaminimi almışken Hira iki tel saçın lafı olmazdı :)
Bir önceki yazımda ki (okumak için tıklayın) kür "saç uzatmak için". Bu vereceğim tarifi bayadır araştırıyorum hatta bilgilenip içine etra yağ ekleyecek kadar :)
Sarımsak faydalı bir bitki (faydalarına bakmak için web sitemi tıklayın). Zeytin yağı yenileyici özelliği nedeniyle bir çok alanda cilt bakım, saç bakım vs. tercih ediliyor. Badem yağı desek o da aynı besleyici bir yağ. 

Lafı uzatmadan tarife geçeyim; Malzemeler aşağıdaki resimdekiler :)
 
Sarımsaklı zeytin yağı, tatlı badem yağı, ısırganotu yağı, çam terebentin yağı, bemiks ampul.
Hepsini saçımıza yetecek kadar bir kaba döküp bütün saça uygulayıp 3-4 saat bekleyip yıkamak ve her hafta düzenli kullanmak. Diğer kür gibi bunu da 8 hafta haftada 1 kullanıp 1 hafta saçı dinlendirip sonra yine devam edebiliriz. Çıkan yada aşırı dökülen saça bağlı yani.
 
***Önemli; Kavanozdaki yağ saf zeytin yağı (izmir bergamadan kendi üreten bi aileden almıştık)
Zeytin yağının içine 3-4 diş sarımsak dilimleyip attım ve karanlık dolap içinde 10gün kadar beklettim. Zaten kavanozu elime aldığımda anladım sarımsağın iyice zeytin yağına geçtiğine. Heleki o ilk koku burnumun direğini kırdı :)
İyiki 3-4 diş atmışım inanılmaz bir kokuyu kafama sürüp 3-4 saat evde dolanıyorum :) Sonrasında hem sarımsak hemde bemiks yüzünden kimse yanınıza yaklaşmayacak zaten 1-2 saat sonra gııyyk geliyor kokudan :D
**Sarımsak yağı kullanılsa olurmu bilmiyorum çünkü zeytin yağına sarımsak atıp yapmış bir çok bayan.
"Saçın çıktımı?" derseniz faydasını gördüm ama simaneki kürüne daha ağırlık verdim hele bi o bitsin sonra yine buna aynen devam. Memnun kaldım kokusu hariç tabi. Saçlarım nemlendi, baya bakımlı gibi oldular :) 
Çok araştırırım bir şey yapmadan önce kötü bir sonuca asla tahammülüm yok hele yolunda gitmeyen bişeyler varsa asla devam etmem :)
Zeytin yağına iyice karışmış sarımsak dilimleri :) 

0 yorum to “SAÇ BAKIM 2 - Saç Dökülmesine Etkili Karışım”

Yorum Gönder