22 Temmuz 2015 Çarşamba

SAÇ BAKIM 1-Saç Uzatan Karışım - Sinameki

,

Herkese merhaba, bende saçı dökülenlerdenim evet:) doğumdan sonra iyice artan bu durum 4 seneye yakın zaman geçmesine rağmen hiç değişiklik olmadan hatta mercimek tanesi kadar yer yer açılarak devam eden saç dökülmem var.  Bu karışımı yıllardır görüyorum internette. Kullanıp iyi diyeni de gördüm beğenmeyip saçları kötü olanı da. Nasıl olacağımı hiç bilmiyorum bu ilk yapışım dan hazırlık resimleri. 
Cildiyeye gitmemle kendimde resmen köklü bi değişiklik yaptım zaten. İlacın yaptığı yan etkilerden dolayı zaten stresliyim. Birde ilaç yarayacak mı diye düşünmekten her gün aynanın karşısında bakınmaktan gına geldi artık. 
Neyse ilacın faydalarını görüyorum yazılarım burada ve şurada :)
 
Karışıma döneyim ben, kullandıklarım bunlar ;
Gerekli malzemeler;
Sinameki yaprağı, Bemiks ampul(başka olmayacak illa bemiks), Tatlı badem yağı
Yapılışı;
Sinameki yaprağından bir tutam bir taşım kaynatılır ve süzülür. Ilıyınca içine badem yağının kendi kapağı ile bir kapak badem yağı ve bir tane bemiks ampul eklenecek. Saça uygulayıp 2 ile 4 saat arası bekletip yıkanacak.
Ben nasıl yaptım; Sinamekiyi cezvede kaynattım küçük tencere var fakat yapraklara çok fazla :)
Bir tutam sinamekiyi kaynattım, az su koydum çünkü saçım omuzlarımda ve dökülmeden dolayı çok az. Bir parmak su koydum sadece içine yağ ve bemiks girecek diye.
Kaynayan su ılıyınca süzdüm ve diğer iki malzemeyi de attım şişenin içine. Fısfıslı şişeye doldurdum saçlarımı taraya taraya saçıma yavaş sıkarak uyguladım. 4 saat kadar bekledim vakit sıkıntım yok ama bemiks kötü kokuyor.
Bana kalsa saçım için akşama kadar kalsın kafamda ama eşimde kızımda o kokudan memnun değiller :)
 Aşağıda çam terebentin ve ısırgan yağı görüyorsunuz onlar dahil değil arada kaynamış resim çekerken. 
Daha doğrusu ilk karar veremedim bendeki saç için olan yağlarıda koyayım diye düşündüm sonra tarif nasılsa öyle uygulamaya karar verince o yağlar kamera görüp atlayan insan gibi kaldılar kadrajda :)Bu kürü 8 hafta, haftada bir uygulayıp 1 hafta 10 gün kadar saçı dinlendirip sonra tekrar uygulayabilirmişiz. Ben şahsen sorun yaşamazsam 8 hafta uygulayıp bitirmek istiyorum.
Zaten bu kür saçı uzatacak aynı zamanda bemiks ve badem yağı hem saçı güçlendirecek hemde saç uzatacak. 
 
Benim daha 2. uygulamam. 8 hafta sonra iki resim ile tekrar yazarım neler olduğunu umarım kel kalmam :D  
Saçlarım kuru kuru değil artık. Psikolojikmi bilmem ama sanki 1-2 cm uzadılar :) tamam tamam galiba psikolojik :) 
 

0 yorum to “SAÇ BAKIM 1-Saç Uzatan Karışım - Sinameki”

Yorum Gönder