23 Temmuz 2015 Perşembe

Pilatese Başlamak ツ Bol Fotoğraflı

,
Güzel bir yazıyla herkese merhaba :) 
Uzun zamandır araştırıyorum pilates konusunu. Nasıl başlanmalı? Ne almalı? Topun çemberin ölçüleri ne olmalı? Minderin kalınlığı nasıl olmalı? Videolar vs. derken 2 haftadır bu tür şeylere bakıyorum. İlk hafta eşime hiç bir şey söylemedim. İkinci hafta baktım pilatesle incelen sayısı fazla eşime bahsetmeye başladım. Zaten Allah razı olsun eşimden bir şey istesem ikiletmiyor. Ne gerek var şimdi demiyor hiç :)  
Beğendiğin varsa alalım dedi beğendiğim olmaz mı alınacak listem hazırdı :) 
Sonuç olarak aldık 2 gün içinde hepsi geldi malzemelerin. 
"Pilatesi neden yapıyorsun" diye sorarsanız: Cildim için ilaç kullanmıştım 1 sene önce. Aknetrend diye ağır bi ilaç. Dozu fazla kullandığım için ilacın bir çok yan etkisini gördüğüm için geçmeyen sırt ağrılarım var o zamandan kalma. Nasıl yatarsam yatayım geçmiyor ağrı. Sadece uykuya daldığımda fark etmiyorum, sabah kalkınca yine aynı omurilik ağrısı. 
Pilates yapıp sırt-bel ağrılarından kurtulanlar var. İnşallah bende de işe yarar. 
Haa birde biraz göbek var :) Hepsi doğumdan sonra kalma. Evde olunca zayıflamıyor insan. Eğer evdeki hareketli yaşamıyla zayıf kalan birisi olsaydı o ben olurdum. Tüm gün oturmasam oturmuyorum bazen. Hasta olsam bile yatmıyorum biraz kurtluyum galiba :) 
Pilates madem ağrıları geçirecek inceltip sıkılaştıracak bende deneyeyim bakalım nasıl olacak? 
Şimdi resimlere geçelim; 

Kolinin içinden çıkan bunlar :)

Bunlar ayak ağırlığı. Üstteki 2,5 kg olan eşimin :) ben elimle zor taşıyorum birde ayağıma bağlasam onu hiç yürüyemem :) 
Benimkiler 0.5 kg. İlk taktığımda çok hafif geldi ama 1 saat sonra etkisini gösteriyor. 

Pilates çemberi 35 cm. Süper bir şey esnek tutma yerleri elleri rahatsız etmiyor :) 

Sırf fuşya istedim diye 65 cm yollamışlar. Yahu mesaj atın dimi 55 cm yeşil var fuşya yok de. Ne diye kafana göre yolluyorsun. Birde mesajda belirttik 55 cm top diye. Neyse artık. İnsternetten baktığım kadarıyla benim gibi ufak tefek olanlar 65 cm toptan memnun inşallah bende memnun kalırım :) Yoksa onları hiç iyi anmayacağım :) 

Bunlarda pilates lastikleri yada bantları. Pembe olan en sertleri, mavi orta, yeşil yumuşak olan.

Bu da 20 cm top. Egzersiz yaparken bunu belinin altına alıyorsun garip komik haller :) 

En sevdiğim canım minderim :) 1,5 cm kalınlığında yani 15mm. Ben ilk araştırırken 4,5 mm baktım hep, son anda fark ettim incecik olacağını bunu istedik bizde. Biraz tuzlu fiyatı bence ama yumuşacık :) 

Bu dambılları geçen hafta Antalya'ya gidince Metro marketten aldık. Oradaki pilates malzemeleri çok daha pahalı. En iyisi internetten araştırıp almak.

Bu da genel görünüşü. 

Buradan eşime bir kez daha teşekkür ediyorum beni desteklediği için :) Allah başımdan eksik etmesin. 
Sevdiklerimiz hep yanımızda olsun. Mutlu olalım şu iki günlük dünyada.
Benden bu kadar, yarın battaniyemin son halini paylaşacağım görüşmek üzere... 


0 yorum to “Pilatese Başlamak ツ Bol Fotoğraflı”

Yorum Gönder