23 Temmuz 2015 Perşembe

Kutu vs. :)

,
Taşınırken atmadığım çay kutuları, salça kutularını ayrı bi koli yapıp "mutfak bardak vs." yazdım tabiki "DİKKAT KIRILIR" yazısını unutmadım ama Isparta'ya gelince kendim bile unuttum içindekileri :) zaten arka odaya atmam dan anlamalıydım kutunun içinde mutfak malzemesi olmadığını :)
Bayaa bi atmamışım herşeyi hemde. Mısır kutusu, süt kutuları, dondurma kutuları, balık kutuları bile (çamaşır sulu kapta bekletince koku falan kalmıyor koku kalsaydı eşim ATMAMAyı yasaklardı :)
Koşuşturmalı bi dönemden geçiyoruz eğer biraz sakinleşirsek ve salça kutularından ne yapacağıma karar verirsem, hemen boyayıp yenilemeye başlarım bende :)
İşte bizim evin atılmayanları ;
 Bunlar salça kutuları ve mısır kutuları. Aslında elimdeki bütün kutular "aa boyarım ben bunları" dedikten sonrakiler. Çöpe gidenleri özlemle anıyorum :) 
Bunlar konserve balık kutuları. Çamaşır sulu kapta sabaha kadar bekletince ve en önemlisi defalarca çok derin elimi kesmeme rağmen yinede dikkatlice yıkayınca koku falan kalmıyor, tertemiz oluyor.  

Aşağıdaki kutularda karışık işte kolilerken içiçe koyuyorum :) çekmeceye uygun olanları organizer olarak kullanıyorum, kimisini boncuk düğme koymak için kullanıyorum.

Dondurmayı Antalyadayken çok yedik. Ispartanın yazı bile maşallah biraz daha iyi olduğundan burda kutu kutu alıyoruz bu senede kutu dondurma kapları birikti :) onlarıda atmadıımmm bişey yaparım :)


Bunlarda yine Antalyadan gelen Moova süt kutuları. Çok lezzetli olduğu için nerde bulursak koli koli moova süt aldık :) Ispartada henüz bulamadık. burdada pınar süt alıyoruz.  Kare oluşları çok işlevrel bence kalemlik yapmaya uygun :) 
Süt kutularından yaptığım ve beğenilen kalemliğim BURADA :)

Bunlarda resim çekmeden önce arka odadan getirdiğim kutu yığınının salondaki hali : )


fikir olsun dondurma çubukları ile ŞU YAZIMDA kızımla faaliyet yapmıştık, küçük çocuğu olanlara işe yarayabilir.
Biliyorum ev artık çöp ev olma yolunda sağlam adımlar ile ilerliyor. Ama kendi kafama yatan bişeyler buldukça değerlendiriyorum ve tek işim kutu kaplama değil :) eşim ve kızım var, ayrıca ev temizliği, dükkan vs derken herşey bazen askıya alınabiliyor :) 
Ama biriktirmeyi askıya almıyorum. Soda şişelerini bile tek tek gazeteye sarıp kovanın içinde Ispartaya getirdim. Aklımdan zorum neydi bilmiyorum ama tek tek sarmışım onca telaşın arasında. Sanki hiç soda içmiyoruz :) 
şimdilik benden bu kadar. Daha yarım çuval kadar eski değerlendirecek kıyafet, kot vs. var onlarıda eklerim artık psikopata bağladım :)

0 yorum to “Kutu vs. :)”

Yorum Gönder