23 Temmuz 2015 Perşembe

Isparta-Antalya arası gezi - Düden şelalesi

,
Herkese merhaba. 1 aya yakındır yazı yazmıyorum hem kendi halimizde ki olumsuzluklar hemde ülke gündemi, yaşananlar derken boş boş geçiyor günler. 
Haftasonu Antalya'ya kızımızı görmeye gidelim dedik eşimle. Çıktık yola motorla.
Sanırım motorla gezmeyi seviyoruz. Korkmuyo değilim ama önce tedbir sonra tevekkkül diye boşuna dememişler.
Motorumuzun rutin bakımlarını yaptırıyoruz. Tekerleri zamanında değişir. Kask konusunda eşim hayli hassas. Eşimin ince düşünen huylarını seviyorum. Mesela hep der " bir işi ya tam yap yada hiç yapma". Bazen temizliğime mutfağıma kadar bu lafı söyler :) Bende eşimin titizliğini bildiğim için bazen yaptığım işlerin güzelliğine şaşıyorum :)
Güzelce giyindik kasklarımızı taktık çıktık yola. Ben sürekli sağda solda fotoğraf çektiğim için eşimde Isparta barajında durdu 2 dk. em 2 dk dinlendik hemde bi kaç fotoğraf çektim :)

 Isparta-Antalya arası bir yer bir daha ki sefere tam adını yazarım :) Baraj var burada. Küçük cepler olur ya yollarda araba sığmaz ama motor genelde sığar, bizde boş bulunca 2 dk durduk.
Bana kalsa motorla yolculuk yaparken her 30 km. de bir duralım dinlenelim :)
Eşimde "120 km yol gidiyoruz, molaya gerek yok" diyor. Bende arkada tepiniyorum petrolde falan duruyoruz 2-3 kere. Hem biraz yoruluyorum arkada hemde iyi geliyor 2 dk dinlenmek :)

Antalya'ya gidince ne zamandır canımız balık yemek istiyordu. Hazır Antalya'ya gitmişken Düden Şelalesi yakınında bi balık restaurantı var oraya gittik. Yol üstünde tabelası vardı ama fotoğrafını çekmemişim, zaten çekemem arabayla geçerken köşede kalıyor ve unutuyorum :)
İşletmenin adı ne derseniz bilmiyorum :) Bi daha ki gidişimde yazarım tam adını ama Antalya'da olup giden varsa hatırlar. Arabayı park ettikten sonra dünya kadar merdiven iniyorsunuz :) Bunu kimse unutmaz :)
Sonra düden şelalesinin akar suları eşiliğinde yiyip içip kafa dinliyorsunuz :)
 
Çocukların eğleneceği küçük bi parkı var. Bu fotoğrafı oturduğum yerden çektim ama o kadar mesafeye kızımı tek başına yollamadım hiç. Biraz ben götürdüm parka oynadık, biraz da kayınpederim götürdü oynadı.

Oturduğumuz masanın manzarası diyelim.

Bu da sağ tarafa doğru baktığımızda. İskele gibi kurulmuş yerlere masa atmışlar onlar suya hayli yakın çocukla oturulacak yer değil :) pimpirikliyim ben oturmayız oralarda :)

Bu da Düden şelalesinin döküldüğü yer diyebiliriz devamı bizim durduğumuz yerden hayli yukarıda :)


Bunları da yürürken çektim :) Upuzun düz bir yol etrafı yeşillik yukarı doğru baktığımızda belki 20 mt ağaçlar var. 20 mt. abartı gelmesin restorasyon okumuş biriyim ağzımdan çıkanı kulağım duyuyor :)
Kimi şuursuz der ya "ben diyim 20 sende 40 metre" :)

Burada balık yoktu ama ileride vardı :)

 Bunlarda balıklı olanlar :) Adına ne denir bilmiyorum ama dolu dolu çok güzel görünüyorlar.

Bu da o balıkların tepeden görünüşü. Daha yoğun sağ taraftaki, solda ki ise görüldüğü gibi el kadar balıklar :)

Gezdik geldik Allah'ın izni ile kazasız belasız. Bu haftada da gidecektik ama Cuma günü yağmur yağınca eşim biraz grip gibi oldu. Yola çıkarsak daha da artar en iyisi evde dinlenmek. Uzunca bir aradan sonra benden bu kadar. Çok resim birikti yaptıklarım birikti onları da zamanla eklerim.

0 yorum to “Isparta-Antalya arası gezi - Düden şelalesi”

Yorum Gönder