23 Temmuz 2015 Perşembe

Güzel haberlerim var :)

,
Herkese merhaba. 10 gündür yazamadım her gün bilgisayar başında olsam da yazamadım. Neyse artık güncel bi kaş fotoğraf çekip paylaşayım ve güzel bir haber vereyim sizlere :)
Bildiğiniz gibi benim 4 yaşında bir kızım var. Cafeyi açtıktan sonra kreş aramaya başladık sonunda cafeye yakın olan bir kreşte yer bulduk. Dönemin bitmesine 3 ay kalmasına rağmen aldılar. Onlar aldı ama bizimki alışma aşamasında :)
Perşembe ve cuma günü gitti kreşe. 2 günde "annemi arayalım, ben oyuncak toplamam, ben oynamaya devam edeceğim" gibi isyanları olmuş :)
Normalde bir çok konuda bana yardım eder. Sabah kahvaltı hazırlarken mutfaktan bir çok şey taşır ama oraya gidince oyuncak+arkadaş görünce "yapmam, etmem" demeye başlamış. Öğretmeninin de söylediği gibi bunlar zamanla öğrenilecek şeyler oradaki çocuklar 1 senedir orada ve haliyle kuralları biliyorlar. Bizim ki alışsın da en azından yarım gün hem cafeden uzaklaşır hemde ona değişiklik olur. Çünkü Hira'yı nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum, yetmiyor bazen yaptıklarımız arkadaş istiyor.
Pazartesi boya vs. alıp gideceğiz öğretmeni karar vericek kalsın mı kalmasın mı diye. Çünkü bir kaç kez gözleri doldurarak "annemi istiyorum" demiş :)
Zaten çok garip bir duygu çocuğunu kreşe bırakmak. Hani babaannede kalmak gibi değil ki. Tanımıyorum çocuğum onlarda. Hayırlısı bakalım alışırsa devam eder alışmazsa yanımızda durur. Zaten önümüzde ki sene anasınıfına başlayacak. Biz sadece cafede durmasın biraz arkadaş görsün bişeyler öğrensin diye yollamak istiyoruz.
Bu arada battaniyem için biraz yün aldım :) Neydi o sert yünler. Örmekten soğuttu beni neyse ki yumuşak yünlerimle eski hızıma kavuştum gibi. Bu sefer yünler bitmeden birleştirmek istemiyorum. Sonra renkler birbirine uymuyor. Zaten önceden bordo, mor, gül kurusu ve petrol yeşilini görseydim sadece onlarla örerdim ama elimde ne varsa başladım işte. Bundan sonra ki battaniyelerim uyumlu olacak :)
Bunlar yeni renklerle yeni motifler valla bu renklerden ayrı bir battaniye örerim ama kare kare olmayacağı kesin :)

Bunlar göbekler her rekten 3-5 tane örünce sonra elime bir yün alıyorum 3. sırayı hep o renkten örüyorum daha çabuk ilerliyor ama sürekli öremiyorum işten güçten.

Bunlarda yeni küpelerim. Zımbalı hiç bişey bulamıyordum bulunca aldım :) yıldız küpeyide beğendim, kalpli küperi üzeri düz olduğu için aldım. Kalp kullanmam ama üzerine belki kopan kaplumbağa küperimi yapıştırırım ^_^

Benden haberler bu kadar. Kreş+örgü+yemek+çay+kahve :) 
Herkese güzel bir haftasonu dileği de benden gelsin ^_^ 

0 yorum to “Güzel haberlerim var :)”

Yorum Gönder