23 Temmuz 2015 Perşembe

Eşimin Medivia Hospital Hastanesi Kıl Dönmesi Ameliyatı - İSTANBUL

,
Üzerinden neredeyse 1 seneden fazla geçse de İstanbul maceramızın 1. bölümü olan asıl gitme sebebimizi yazayım =) Ben hiç İstanbul'a gitmedim. Yazın eşimin ameliyatı vesilesiyle İstanbul'a gitme durumumuz oldu.
Önce hastaneyi arayıp randevu aldık, 1 gün önce sabahtan yola çıktık. Geze geze yemek yiye yiye gittik. Eşim,ben,kızım,kayınvalidem ve kayınpederimle beraber gittik. Bi yerde otelde kaldık akşam ama neresi hatırlamıyorum =)
Sonra sabah uyandık tekrar düştük İstanbul yoluna.
Eşim İstanbul Kadıköy de ki Medivia Hospital da ameliyat oldu. Kayınvalidem ve kayınpederim kızımızla ilgilendiler, bende eşimin başında durdum.
Ameliyat 45 dk kadar sürdü, lokal anestezi uygulandı. Anestezinin etkisi çabuk geçmiş olacak ki ameliyatın son 5-10 dakikası (dikiş atılırken) oldukça acılı geçmiş. Ameliyata girerken bi bakıyosunuz eşiniz sedyede, kapı kapanıyor sonra bekleme başlıyor. Ağlamayım diyorum ama damla damla ağlıyorsun. İçeri girebilsem girerim ama giremiyorsunuz işte.
Aşağıdaki resmi ameliyathanenin kapısında çektim, kapının sağ üst tarafında sizce de haribo ayısı yokmu =) Gölge resmen ayıcık =)
Sonra çıktı eşim ameliyattan, sağ sağlim gördüm ya içime sular serpildi ama biliyorum ki canı yandı ve iyileşme süreci sancılı geçecek. Geceden odamızda kalmıştık, ameliyat sonrasıda yine odaya çıktık, eşim toparlanınca kayınvalidem, kayınpederim ve kızımız da babasını gördü. 1 saat sonra çıkabilirsiniz dedi doktor,  bütün hemşireler iyiydi ama en son serum girişinden antibiyotik sıkan hemşire hanımın acelesi vardı ki çok kısa sürede sıktı ilacı, arkasını döndü gitti. Eşim ardından istifra etti Allahtan elimde poşetle bekliyordum. Neyse sonrasında bol bol andık biz o hemşireyi :D İlacı yavaş yavaş sık dimi? Birden kana karışınca ya daha kötü birşey olsa? Doktorların ve hemşirelerin daha da bilinçli, dikkatli olması lazım. Onların 1 dk'lık acele etmeleri kaç insanın hayatına maal oluyordur kim bilir?
Neyse biz 1 saat bekleyip çıktık, eşimin ilaçlarını ve pansuman malzemelerini aldık. Sonra yavaştan Isparta yolunu tuttuk. Gözümüzün tuttuğu petrollerde mola vererek, dinlene dinlene geldik. Gece 1 gibi evdeydik, eşime pansuman yaptım sonra pestil gibi yattık zaten. Sonrası uzunca bir süre iyileşme süreci. Isparta'da 1 tane eli hafif, ameliyat olan kişinin canı yanar diye düşünen doktor bulamadık. Muayene için gidiyoruz öküz gibi ameliyat yerine bastırıyorlar, 1 karış kesik ve dikişler var, hadi muayene öyle yapılsın ama kaba davranmalarına hiç gerek yok. Sonra işte "doktor dayak yemiş" diyorlar ya boşuna değil, kimisi kelimenin tam anlamıyla o dayağı hak ediyor!!!
Burası kaldığımız odamızdı;


Eşimin dikişlerini evde ben aldım.Sebebi ise; ameliyat yerini soruyorlar "kuyruk sokumu" dediğimiz de küfür yemiş misali şaşırıyorlar ve bu tavırları bizde de moral bozukluğuna sebep oldu. Sanırsınız mahrem bir şey teklif ediyormuşsacına bizi tavırlarıyla tedirgin ettiler. Bunu yapan doktorlar da Isparta devlet hastanesi + Süleyman Demirel Tıp Fakültesi doktorlarından bazıları! Eşim "Ben bunlara iş yaptıracağıma evde dikişlerimi kendim alırım, sanırsın biz oramızı buramızı açmaya çok meraklıyız" dedi. Eşim hep "biz k..çı duvarda yürüyen milletiz"der zaten =) İnternetten baktım, evde dikiş nasıl alınır diye. Bende kendi imkanlarımız dahilinde acısız (tamam bi dikiş biraz ete yapışmış acıtmış olabilir =) aldım dikişleri.
Her gün pansuman yaptık, enfeksiyon kapmasın diye iyi baktım eşime. Sonuç olarak tertemiz iyileşti.  Süper hasta bakıcıyım :) Ama kimse hasta olmasın lütfen ailemde =)
Şuan için çok şükür bir şey yok. Allah kimseyi hastaneye düşürmesin, doktorlarında işi zor ama hastanın işi daha da zor.

Resimdekiler aldığımız ilaçlar ve pansuman malzemeleri, sonrasında 9 ay kadar her gün 2 tane olmak üzere gazlı bez kullandık, 4 kutu Baticon bitti, biten Omnifix flasterleri hiç saymıyorum 15 günde 1 paket bitiyordu.
"Ameliyat masraflı oldu" dedik ama sonrasında pansuman malzemesi de baya tuttu =)
NOT: Bu arada istem dışı hastanenin reklamını da yaptım =)

Hazır İstanbul'a gitmişiz bir de hobi alışverişi için Eminönüne geçtik vapurla, çok da  güzeldi. Onuda bir sonraki yazımda anlatayım =)
Görüşmek üzere...
Güncel yazılardan haberim olsun derseniz sağ tarafta ki "e-mail ile takip et" kısmına mail adresinizi yazıp yollayın =)

0 yorum to “Eşimin Medivia Hospital Hastanesi Kıl Dönmesi Ameliyatı - İSTANBUL”

Yorum Gönder