22 Temmuz 2015 Çarşamba

DIY 29 - Yüzük organizeri- Yüzük kutusu yapımı

,
Fotoğraf makinemin içindekilere bakarken bulduğum bir kaç resimden yeni bir yazı :)
Martta yapmışım bunu hatta baya bi kullanmadım sonra aldığım tellerle yüzükler yapmaya başlayınca hele birde gururla, ben yaptım havasıyla takmaya başlayınca çekmecemde yerini aldı bu kutu.
Aslında basit 1 saat içinde yaptım bu kutuyu ("basitte neden 1 saat" derseniz muhtemelen gözüm ve aklım sürekli başka yerlerdeydi bişey yaparken çok oyalanıyorum nedense :)
Neyse işte resimler :
 
Süngeri polar ile sardıktan sonra silikonlayacaktım içime sinmedi bende önce toplu iğnelerde sıkıca işaretleyip sonra diktim.

Alttaki kutu başta yeter gibi geldi ama kendimde teller ile yüzük yapmaya başlayınca sığmayacağını anladım ve yenisini daha büyük bir şekilde yaparım en kısa zamanda inşallah :)
Beyaz polarları diktikten sonra tek tek sağlam olsun yüzük takıp çıkarırken çıkmasın gevşemesin diye silikonladım en altlarını. Böylece çok daha sağlam oldu, hiç oynamıyor.

Okul zamanı vs. pek yüzük, kolye takmazdım. En çok küpe takardım çeşit çeşit. Gördüğünüz 6 yüzük vardı bende ama en son resimden sonra yukarıda da dediğim gibi yetmiyor bu organizer :) 
İlk sıra kaplumbağa sevdiğim için dışarıdan aldığım yüzüklere, sağdakiler düğmeden yapılma :)
Son hali bu, temiz temiz birbirine değmeden duruyor yüzüklerim.
Halen çok takmıyorum yüzüklerimi ama olsun sevdim ben :)
Bakalım siz ne düşünüyorsunuz :)

0 yorum to “DIY 29 - Yüzük organizeri- Yüzük kutusu yapımı”

Yorum Gönder