23 Temmuz 2015 Perşembe

Benden Haberler :)

,
Bir değişiklik yok aslında bende :)
 Battaniye örmeye devam.
Şimdi battaniye ile ilgili vukuatımı anlatayım;
60 motif birleştirdim. Yetecek zannettim yetmedi :) Daha yünüm var öreyim dedim mavi ve gül kurusu rengi yünlerim bitti. Pazara gitmiştim, "gelmişken yüncüden yün alıp öyle gideyim" dedim. Girdim yüncüye (Isparta'da) yünlere bakarken başka markalara da baktım. Ben hep ÖREN BAYAN-DORA yünleri kullandım. Çok seviyorum bu yünleri sanırım kolay kolay değiştirmem yün markamı. 1,5 tl ye yün buldum aldım renk renk bulunca sevindim. Eve gelince fark ettim yünler biraz sert. Hevesim kaçtı ne yalan söyleyeyim şimdi :( Zaten ilk örmeye başladığımda sevdiğim tığım kırıldı. Üstüne motifler yetmedi. Sonradan aldığım yünler sert çıktı. Çünkü salak gibi gidip başka marka aldım. Paketi "yarın olmayacakmış" gibi açtığımdan :) geri götüremedim. Ne olur bu yünle diye düşünürken aklıma kalın tığ ile diz battaniyesi fikri geldi. Az önce battaniyemin çalışma anı fotoğrafını çektim blog ve instagram için o zaman aklıma geldi fikir. Kaldırdım o sert yünleri. Hayır gıcık oluyorum severek başladığım battaniyemden soğudum.
Zaten bi heves birleştirdim anaamm bi baktım 60 motif anca bizim 4 yaşında ki kızımıza yetiyor.

Neyse elimdeki yünler bitsin yine gidip alıcam yün. Millet ip değerlensin diye örer battaniye.Ben gidip gidip yün alıyorum :) Ne yapayım bunca yıl örmedim eve ilk giren yünler bunlar. Hatta aferin bana yünleri böyle güzel bir şey için kullandığım için :)
İnstagrama atacağım birazdan resimleri burayada ekleyim, bu gün böyleydim :)
Fazla ipleri kesmedim daha ama şimdiden sıcacık tutuyor dizlerimi :)
Flormar bordo ojelerimi 2 kat sürünce güzel duruyor :)
 Keki yeni aldık ama beğenmedik. İsmi gibi bi şekli şahane :) Tadını beğenmedik. Kakaolu diğer kekler bundan daha güzel. Kalın hamur olmuş gibi yada ne bileyim hamuru çok yoğun hani baya unlu gibi öyle bişey işte :)

Hadi bakalım benden bugünlük bu kadar yarın görüşürüz :)

0 yorum to “Benden Haberler :)”

Yorum Gönder