23 Temmuz 2015 Perşembe

Bayram Sonrası #sohbet1

,
Herkese merhabalar.... Bayramdı tatildi bitti gitti. Bize zaten tatil falan fark etmez garip bi havamız vardır çekirdek ailecek bize her yer bayram her yer tatil berabersek tabi :)
Bayramda kayınvalidemgil Antalya'dan geldiler. Zaten dükkanın doğalgaz tesisatı henüz bağlanamadığı için burası buz gibi diye Hira'yı göndermiştik Antalya'ya. Neyse işte sonuç olarak geldiler Antalya'dan :) 
Bayramdan bir gün önce eşimle kayınpederim kurbanlık almaya gittiler, neyse iki tane koyun alıp geldiler. Ev sahibimizin müsait yeri vardı koyunları oraya kapattılar. 
 *Hira görünce koyunları "babam bana kuzu aldı" diye ortalıkta dolaşmaya başladı :) 
Ertesi günde kesildi koyunlar, etleri doldurduk dolabımıza, dağıtacaklarımızı da dağıttık daha doğrusu çocuk esirgeme kurumuna götürdük. Eşim rahatsızlandı onun için pek tadı olmadı bayramın. Zaten gezmeyi sevmeyiz. Gidecek bi kayınvalidemgil var ee onlarda bize gelince oturduk evde ama baya tatlı yemişiz  :) 
Hira'nın aklı hep koyunlarda tabi :) Hatta tam koyun kesilecek onlar evde tabi pencereden sesleniyor bize;
-babaa kuzuyla oynicaam.
-tamam kızım birazdan tabağına koyarız oynarsın :) ne güldük ama kendi kendimize :) 
Cuma günü kayıvalidemgili Antalya'ya biz bıraktık. Ama yola çıktığımızda başladı yağmur. Antalya da bişey yoktur derken eve eşyaları zor taşıdık yağmur ve rüzgardan. Sonra bindik arabaya hoop tuttuk Isparta'nın yolunu. Zaten acıkmıştık baya dönüş yolunda Antalya Deepo ya uğrayıp iki dk yiyeceklerimizi alıp paketletip bindik arabaya. Hiraya sorarsan "hamırger güzelmiş" :) 
Hem yavaş yavaş hemde yemeğimizi yiyerek çıktık yola. 

Bunlar milkshakelerimiz :) Hira'ya göre pipetli dondurma. Haklı çocuk aslında :)
 
Bu da hemen Antalya Deeponun önündeki ışık. Antalya'ya ne zaman yağmur yağarsa mutlaka yolları sel götürür. Nereye habire drenaj çalışması yapıyorlarsa? 
 
 
 
Bunlarda yollardan bi kaç resim;
 
 

Yollarda baya kenara çekip yağmurun hafiflemesini bekleyenler vardı. Hira hamırgerini yedikten sonra uyudu zaten koltuğunda :) Ben habire yağmurun şiddetine bakıp "bizde kenara çekelim" "ayy nasıl gidicez bu yağmurda" diye diye bi yandan da resim çekiyorum sürekli :) 
Yolda bazen tam resim çekerken ya önüme ağaç geldi ya birbirine girmiş şekilde çıktı diye yakındım baya. Sonra eşim kıyamadı (bu jestini hiç unutmayacağım :) Isparta'nın girişinde benim tabela resmini çekme cebelleşmemi gördü kenara çekti "al çek resim" diye durdu :)


Bizim bayramda böyle geçti, dükkandayız zaten hep. Halen ne işi bitti ne tadilatı bitti dükkanın. Tadilat değil aslında dükkan sahibinin "2dklık iş onlar" dediği şeyleri niyeyse 2 aydır yaptıramadığımızdan oldu. İnsan azıcık mahçup olurda neyi yapılacaksa hemen yaptırır. Hayır -var yemezler- bide :D

Neyse millet bizim bayramda böyle geçti. Hep beraber nice bayramlara inşallah :) 
FACEBOOK
İNSTAGRAM

0 yorum to “Bayram Sonrası #sohbet1”

Yorum Gönder