23 Temmuz 2015 Perşembe

Battaniyede Son Durum = Baya Resimli =)

,
Evet battaniyede son durum çünkü siz bu yazıyı okurken ben battaniyemi birleştirmek için açık krem rengi yün alıyor olacağım :)
55 motif var, galiba birleştirmek için biraz araştırma yapmam lazım çünkü birleştirmeyi bilmiyorum :) Zaten örmeyi de bilmiyordum ama internetten ve en güzeli yabancı bazı blogların detaylı anlatımıyla öğrenmiş ve neredeyse bitirmiş oldum. Şimdi sıra birleştirme ile ilgili videolar izlemekte.
 
Dünya için küçük ama benim için büyük bir iş bu battaniye. Kafaya koydum ve hiç bilmeden bu kadar yapabildiğim için kendimi tebrik ediyorum =) haklı bir gurur içindeyim :) Eşim okusa şu satırları amma güler :)
 
Hımm birde nazar değmiş olmalı ki sevdiğim plastik saplı tığım elimde kırıldı. Canım eşim geçici olarak tamir etti ama en hareketli yerinden kırılınca tam tutmadı bende aşağıda ki tığ ile 25 motif kadar ördüm :)
 
Böyle bir kaç tane aynı renk göbek örmeyi sevdim :)
 Ya da böyle 3-5 motif aynı renklerde :)


Bunlarda arkalarının temiz halleri. İlk yaptıklarım berbattı kabul ediyorum :) Ama bunlar süper (bence) :) Çünkü artık ip değiştirmeyi biliyorum, kendi kendime de mantıklı bir kaç değişik şeyler yaptım ve düğüm attığım yerler belli olmuyor :)

Bu halleri en derli toplu halleri. İlk örmeye başladığımda bundan 1 ay kadar önce :) ördüğümü poşete atıyordum. Araştırırken gördüm kimsenin ördükleri poşette değil, dur dedim bende renk renk sıralayım bari. Bunlar dış kenar renklerine göre ayrılmış halleri :)

 55 motif var ama 3 tanesini hiç kullanmayacağım, bardak altlığı olsun bana. Onları baya gevşek örmüşüm diğerine göre.

Kenarları 1 sıra birleştirme ipi ile geçeceğim ama nasıl birleştireceğimi bilmiyorum ama yaparım ben inşallah :)

Yarın sabah, birleştirme ipimi gösteririm (yağmur kesilirse dışarı çıkacağım) 
Görüşmek üzere...

0 yorum to “Battaniyede Son Durum = Baya Resimli =)”

Yorum Gönder