23 Temmuz 2015 Perşembe

Antalya'ya gittik geldik. Yün alamadım!!

,
Herkese selamlar. Bir kaç gündür yoktum. Keyfim olmayınca buraya yazmak istemiyorum. Zaten ne çalışma anı fotoğrafı çekiyorum ne de bir şeyler yapıyorum.

Pazar günü Antalya'ya gittik. Pazar kaldık pazartesi akşamüstü döndük. Kısa bir işimiz vardı hemde kayınvalidemgili görmeye gittik. İnternetten kalın tığ araştırırken çok pahalı olduğunu gördüm. Tuhafiyelerde kalın tığlar 2 liradan satılıyor. Bir kaç parça yün alınca 1,5 liralık tığ 1 lira oluyor hatta.
Neyse işte eşime dedim "Ali Özkan'a gidelim orada çeşit çok hem yün alırım hemde 3-5 çeşit tığ alırım" dedim.
"13 şubat evlilik yıldönümümüz 14 şubat sevgililer günü hediyesini bana tığ ve yün al" dedim. "Tamam" dedi eşimde. Pazartesi eşim bizi kayınvalidem ile birlikte bıraktı  ali özkana. Kızım da yanımızda.
Alt katına indik yünler orada. Kayınvalidem de "istediğin kadar yün al" dedi :)

Bakın şimdi Isparta soğuk memleket yün vs. burada pahalı olacağına yapış yapış Antalya da yün buradan daha pahalı. Benim aldığım yünler 1,75 tl ama ben bazen çok aldığım için 1.5 tl ye geliyor tanesi. Ali özkan da ise 2 tl ören bayan-dora yünler. Kayınvalideme "anne ben ıspartadan alayım pahalı burası" dedim.  Kayınvalidem bile pahalı dedi. Kurdele fisto gibi şeyler alıp çıktık.
Hatta bende Gütermann kumaş yapıştırıcısı aldım.

Kalın tığ alacaktım tığların şişlerin olduğu bi bölüm var. Üzerinde fiyat yazmayınca kasaya sordum.
4mm tığ 4 lira. Kalın tığların üzerinde 7 lira yazıyor. Gözlerime inanamadım.
Genelde ali özkana gelenler bi kaç yün alıp ihtiyacı varsa tığ şiş alıp çıktığından kimse farkında değil uçuk rakamların. Aynı tığ burada 2 lira ya. Burada pahalı satıyorlardır diye almadım orası buranın 2 katı fiyata satıyor. Sinir oldum mağazanın elemanlarının hallerine, pahalı oluşuna. Ben takarım böyle şeyleri kimse kusura bakmasın.

Dükkan kirası çok diye maşallah bir çok şeyin fiyatı dışarıdakirlerden daha pahalı. Elemanların kimisi yüzünüze bakmıyor. Soru soruyorum cevap yok. Zaten kendilerine yönelen birini gördükleri anda hoop onlarda arkalarını dönüp gidiyorlar.Biz bütün incik boncuk alışverişini, kurdele vs. oradan alıyorduk. Ama bir daha hayatta gitmeyiz.

Isparta'da kendime bi tuhafiye bulucam :) abla olur teyze olur ne olursa anlaşıcam bi güzel gider gider oradan alırım. Hem gittikçe bişey soracak olduğumda birebir sorabilirim.
Valla çok sinir oldum ne yün aldım ne tığ :) ne hayallerle gitmiştim eli boş döndüm :)
Neyse işte çok uzadı ama yazmazsam içim rahat etmeyecek :)
Başka yazıda görüşmek üzere :) 

0 yorum to “Antalya'ya gittik geldik. Yün alamadım!!”

Yorum Gönder