23 Temmuz 2015 Perşembe

Aknetrent Tedavim 1

,
Herkese merhaba, cildim yağlı olduğu için ne zamandır dr gitmek istiyordum fakat bir türlü kendime vakit ayırmamıştım. En sonunda 2 ay önce biraz araştırma yapıp dermatoloğa gittik. Aslında doktorun bana bakıp hemen ilacın adını söylemesiyle yüzümde güller açtı. Çünkü bugüne kadar piyasada ki bütün sivilce karşıtı sabunları, jelleri, tonikleri kullandım. Cildimi temizlese de bir süre sonra anladım ki hiç biri sivilceye yada etkili bir şekilde benim cildime iyi gelmiyor. Yağlı olmasına rağmen çok hassas ve alerjik bir cilde sahibim.
 
 Kan testleri yapıldıktan sonra ilacımı alıp ertesi gün içmeye başladım. 4 ay kullanacağımı söyledi dr. 2 ay kaldı. Başladığımdan beri 40 mg alıyorum günde. ** Şuan 60 gün bitti.
 
İlacın hep yan etkileri gündemde. Yok intihara sürüklermiş. Yok çok zarar verirmiş. İlaca başlamadan önce bende çok korktum fakat kullanıcı yorumlarını okuyup, 1-2 ay kadar araştırma yapınca ilacın "öcü" olmadığını her ilaç gibi bu ilaçlarında mutlaka yan etkileri olduğunu kabullendim. Zaten kafama yatmasa bu denli araştırma yapıp ilacı kullanmayı istemezdim.
 
** İlacın yan etkileri bende sadece ciltte kuruluk ve eklem ağrıları olarak ortaya çıktı. İntihara sürüklediği yazılıyor ve herkes bu etkiden korkuyor. Ben 2 aydır kullanıyorum kendimde bi gariplik yok :) Bu tür etkilerin psikolojisi normal olmayanlar da çıktığıda bir gerçek... İlacı kullandığımız süre içerisinde kesinlikle hamile kalmamak, alkol almamak, yediğine içtiğine dikkat etmek, bol su içmek gerekiyor. Ben ne sigara nede alkol kullanmıyorum. Bol su içmeye özen gösteriyorum ( normalde günde 1 bardak içerdim şimdi 1,5 litre kadar içiyorum)
 
Sonuç olarak; Dudak kuruluğu halen devam ediyor. Benim çok fazla sivilce problemim yoktu ama burnumun üstündeki siyah noktalar 1 ay sonunda tamamen kayboldu. Banyodan sonra yüzüm denizde soyulan yerlerin parlaması gibi parlıyor :) cilt yenilendiği için.
 
Kollarım pul pul dökülüyor (tabi ki nemlendirici sürüyorum), Dudaklar kurumaya devam ediyor. Yüzümde hiç çıkan sivilce yok şuan. İlk bir ayda bir kaç tane çıkmıştı onların izi var biraz. Zaten bu dönemde geç iyileşirmiş onun için oynamamak lazım.
 
Kan tahlillerim normal, boy-kilo oranı normal olduğundan galiba.
 
++++ Sırt ağrısı ve bel ağrısı azımsanamayacak kadar yaşıyorum bazı günlerde. Oturduğum yerden kalkarken bile zor geliyor bütün kemiklerim ağrıyor. Eklem ağrısı için bişey yapamıyorum fakat dudak kuruluğu için hametan krem sürüyorum faydasını görüyorum ama Hametan memnuniyetimi sorarsanız 10 üzerinden 7 :) Şimdilik herşey yolunda, 1 ay sonra tekrar gideceğim doktora. Sormak istediğiniz yada merak ettiğiniz bir konu olursa "özel mesaj atıp yada konunun altına yorum bırakabilirsiniz.
 Görüşmek üzere...
Güncel yazılardan haberim olsun derseniz aşağıda ki "e-mail ile takip et" kısmına mail adresinizi yazıp yollayın =)

0 yorum to “Aknetrent Tedavim 1”

Yorum Gönder