23 Temmuz 2015 Perşembe

2014'ün ilk yazısı- Örgülerim :) Bol Resimli Uzun Bir Yazı :)

,
Herkese merhaba. En son yazımı 31 Aralık 2013 de yazmışım. Üzerinden neredeyse 2 hafta geçecek ama burayı bu kadar ihmal ettiğimin bir sebebi var. ÖRGÜ :) (hımm birde 3-4 gün Antalyadaydık)

Ben zinciri zor çeken, eline aldığı işten hevesini aldı mı bırakan biriyim aslında evet kabul ediyorum acayip maymun iştahlıyım.
Yarım bıraktıklarımı saysak kaç madde olur acaba :) sayalım;
1. Nail art ( gerekli malzemeleri aldım, bir kaç deneme yapıp bıraktım)
2. Makyaj (her şeyim var ama her gün ruj bile sürmüyorum)
3. Takı (her türlü kapatma aparatı- incik boncuk var)
4. Keçeler
5. Yünler
6. Geri dönüşüm için biriktirdiğim kutular- kavanozlar (eşime göre "bizim evi belediye kapatacak çöp ev diye :) 
Ve daha nicelerini buraya eklemiyorum liste uzuyor ve ben rezil oluyorum :)
ama ne yapayım bi şey görünce atlıyorum "bende yaparım" diye. Sonra o işe başlayınca öğrenene kadar sinir olup bırakıyorum.
Ama bu örgü işi benim için dönüm noktası :)

İnternetten araştırdığım kadarıyla başladım "hanım dilendi bey beğendi" modeline, aklımda minik bir battaniye var. İplerim bitene kadar öreceğim.

İlk denemelerimde "bir motif çıkarayım bir daha elime almam" diyordum. Sonra rüyalarıma bile girdi o trabzanlar :) Galiba buldum yeni hobimi. Elime yün verseler "al süveter ör" deseler örmem. İnsanın bir şeyi yaparken istemesi lazım. Şuan her boş anımda kucağımda yumağım elimde tığım örüyorum :)
Mutluyum bu halimden çünkü bırakırım diye bir yandan içimde bir utanç var :) 
Bir yandan minik bir kare örüp hemen face e atıyorum. Belkide çok afişe ettiğim için bırakamadım, vazgeçemedim, neyse işte mutluyum ben sevmesem şimdiye 50 kere bıkramıştım :)

Gelelim resimlere;
bunlar ilk yaptıklarım :) 
Bilen birisi için hatta şuan benim için rezil durumdalar, ip ziyanı :)

Benim yakınımda örgüyü sorabileceğim kimse yok şuan. Ne yapayım internetten aradım baktım videolar izledim. Ama hiç bilmeyen birisi için en güzel yabancı bloglarda anlatım buldum. Bizim türk blogerlar biraz daha bilene hitap ediyordu bence, özellikle hiç bilmeyen ilk başlayana göre. Sonra bu kadar denedim denedim, adım adım yapmaya başlarım 3 zincir  çok oluyorsa 2 çekmeye başladım. 4 trabzan çok geliyorsa 3 yapmaya başladım. Sonucu gördükçe mutlu oldum. 
Bunlar da en son ördüklerim. 12 motif var şimdilik :)

-----
Önce ortada ki kadardı 4 sıra örüp bırakmıştım. Sonra pek cılız geldi gözüme ve 5. sırayı ördüm. Şimdi daha güzeller sanki :)
Renk değiştirmeyi beceremiyordum bir türlü. Hep düğüm oluyordu, diğer renk bir önceki sıradan devam ediyordu 1 zincir kadar.

Ama bunlar tamamen düzgün örgü bence :) arkaları da temiz ne düğüm ne ip değiştirme yerleri belli kendimle gurur duyuyorum şuan :) 

İyice işi ilerlettim :) (alttaki resim) Önce göbeklerini örüyorum, renk karışıklığı olmasın, her renkten göbek olsun diye :) 


Hımm birde düzeltmeden bırakınca kötü görünüyor diye kutuda saklıyorum. Hem kirlenmiyor hem de buruşmuyor.

Benden şimdilik bu kadar sanırım yazmadığım günlerin acısını çıkardım :) Umarım okurken sıkılmamışsınızdır. Zaten şu ana kadar okuduysanız minnettarım :)
Belki seneye bir sürü örgü battaniyelerim olur :)
Görüşmek üzereee :)

0 yorum to “2014'ün ilk yazısı- Örgülerim :) Bol Resimli Uzun Bir Yazı :)”

Yorum Gönder